بانک سوالات اسپیکینگ

task 3

Apadana IELTS Karaj

بخش سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس

سوالات اسپیکینگ پارت ۳

در بخش سوم آزمون گیرنده سوالات بیشتری از شما خواهد پرسید که به موضوع سوال در بخش دوم مرتبط هستند.
این بخش آزمون اسپیکینگ آیلتس به گونه ای طراحی شده تا به شما فرصت دهد درباره مطالب انتزاعی تر صحبت کنید. آزمون آکادمیک و تخصصی نیست و سوال ها به گونه ای طراحی می شوند که همه بتوانند به آنها جواب بدهند. اگر به نمونه سوال ها دقت کنید از آسان بودن آنها تعجب خواهید کرد.نیازی به اطلاعات تخصصی نیست و لازم نیست مصاحبه گر با نظر شما موافق باشد، آنها فقط می خواهند ببینند که شما توانایی بیان نظرات خود را دارید یا نه.

هرچند گاهی ممکن است شما متوجه سوال یا منظور آزمون گیرنده نشوید. در این مورد به سادگی از آنها بخواهید که سوال را تکرار کنند. اگر معنی کلمه ای را نمی فهمید نیز می توانید از آنها بخواهید تا آن کلمه را توضیح دهند. اما زیاد از این امکان استفاده نکنید. از آنجا که آزمون مکالمه است و نه آزمون شنیداری، نگران درخواست تکرار سوال نباشید.

در بخش سوم، مصاحبه گر معمولا سوالاتی کلی درباره یک موضوع می پرسد مثل مزایا و معایب، مشکلات و راه کارها، چطور یک چیز از گذشته تا به امروز تغییر کرده و چطور چیزی در آینده تغییر خواهد کرد. پس شما می بایست موضوعاتی نظیر سلامت، اقتصاد، آموزش و محیط زیست را تمرین کرده و نظرات خود را آماده کنید.
تعداد لغات خاصی برای یک جواب خوب در بخش سوم مشخص نشده است، اما جواب شما نباید بسیار کوتاه یا بسیار طولانی باشد. بین ۴ تا ۶ جمله کافیست، که حدودا ۴۰ ثانیه طول خواهد کشید.

سوالات اسپیکینگ پارت ۳

Part 1

۱-۱۰

Part 2

۱۱-۲۰

Part 3

۲۱-۳۰

Part 4

۳۱-۴۰

Part 5

۴۱-۵۰

اسکرول به بالا